NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Wybieramy zdjęcie dobrej jakości, tzn. wyraźne, z dużą ilością widocznych szczegółów twarzy. Jeśli zmieniamy ubranie na takie z dekoltem, warto wybrać zdjęcie, gdzie widoczna jest szyja, aby nie trzeba było jej sztucznie dorabiać. Im lepsza jakość zdjęcia wyjściowego, tym lepszy uzyskamy efekt. Więcej informacji znajdziesz w artykule "Zdjęcie dobrej jakości". Prosimy o przesyłanie zdjęć oryginalnych. Przesyłanych do nas zdjęć prosimy nie przypinać zszywaczami! Porcelankę odsyłamy wraz z oryginalnym zdjęciem pocztą. Wydruki komputerowe w zdecydowanej większości nie nadają się do wykorzystania jako zdjęcie wyjściowe do wykonania fotoceramiki. Wydruki mogą służyć jedynie do pokazania zmian, jakich życzy sobie klient.

Nasi klienci najczęściej wybierają standardowe porcelanki owalne w formacie 7x10 cm i 8x11 cm.

Zazwyczaj sam proces produkcyjny trwa 2-3 dni robocze. Czasami konieczny jest ponowny wypał porcelanki, dlatego należy założyć, że zdjęcie zostanie wykonane w ciągu 10 dni roboczych. Pamiętamy również, że czas dostarczenia produktu do klienta zależny jest od firm zewnętrznych.

Zachęcamy do zmiany tła na tło jednolite. Cień lub inna nierówność w tle mogą dać efekt jakby porcelanka była ubrudzona. Zmiana tła jest usługą bezpłatną.

Najlepiej dołączyć krótki opis, np. "Pan w garniturze w kratkę, patrząc na zdjęcie drugi od prawej". Możemy zrobić schematyczny szkic fotografii grupowej i na nim oznaczyć osobę; możemy zaznaczyć osobę krzyżykiem na odwrocie, aby widać było pod światło oznaczoną osobę. W przypadku fotografii cyfrowej/skanu możemy zrobić kopię zdjęcia, aby poglądowo zaznaczyć odpowiednią osobę. Pamiętamy, aby dołączyć oryginalną fotografię. Prosimy o nie zakreślanie osób na oryginalnym zdjęciu np. rysując kółko wokół głowy długopisem/ołówkiem.

fot. szkic schematyczny, na który jasno zaznaczamy, o którą osobę chodzi

Najważniejsze informacje to: materiał, kształt, format, kolor i ewentualne zmiany, np. zmiana profilu, tło, ubranie, pasek lub brak marginesu. Aby uniknąć nieporozumień, prosimy o dokładny opis zamówień, szczególnie o podanie życzeń dotyczących ewentualnej zmiany ubrania. Prosimy o podawanie numeru telefonu kontaktowego.

W przypadku, kiedy klient nie zdecyduje o konkretnych parametrach, zastrzegamy prawo do podjęcia decyzji przez grafika przygotowującego fotografię. Jeżeli nie życzą sobie Państwo drobnych korekt, prosimy o wyraźną informację. W przypadku fotoceramiki czarno-białej domyślnym tłem jest T01 (gładkie białe), w przypadku fotoceramiki kolorowej - T10 (błękitny gradient), jednak może się ono różnić w zależności od konkretnego przypadku. Zapewniamy, iż staramy się podejmować najkorzystniejsze decyzje dla uzyskania zadowalającego efektu końcowego, korzystając z naszego prawie 30-letniego doświadczenia.

Podstawowymi płytkami, które stosujemy w OPAL Fotoceramika są płytki standardowe. Na nich domyślnie wykonywane są zdjęcia. Płytki wypukłe i cienkie stosujemy na wyraźne życzenie klientów, gwarantując im największy wybór produktów na rynku.

fot. Zestawienie różnych rodzajów porcelanek.

Od lewej: porcelanka wypukła, porcelanka cienka, porcelanka standardowa

Porcelanki standardowe

Płytki standardowe (grubość ok. 7mm) - nowoczesna technologia z wykorzystaniem form prasowanych podczas produkcji zapewniają powtarzalność płytek oraz ich idealne wymiary. Płaskie porcelanki gwarantują lepsze odwzorowanie fotografii, ponieważ kolory i linie zdjęć na porcelankach standardowych są wyraźniejsze niż na porcelankach wypukłych oraz nie występuje na nich zniekształcenie sferyczne.


Porcelanki wypukłe

Płytki wypukłe (grubość 1,2 cm) - są produkowane w Polsce tradycyjną metodą wylewania płynnej porcelany do form gipsowych. Przy porcelankach wypukłych istnieje delikatna rozbieżność wymiarów, którą należy wziąć pod uwagę decydując się na zamówienie tego produktu. Kolor porcelanek wypukłych bardziej przypomina starsze, lekko kremowe płytki.


Porcelanki cienkie

Płytki cienkie (grubość 1 mm) - są wykonane z bardzo trwałej porcelany technicznej. Pomimo tego, że porcelanki te mają zaledwie 1mm grubości, nie prześwituje przez nie ciemna powierzchnia pomnika. Cienkie porcelanki wpasują się w estetykę wielu naszych klientów, szczególnie polecamy je na nagrobki o nieco bardziej nowoczesnym charakterze.

fot. Różne rodzaje porcelanek ustawione bokiem.

Od lewej: porcelanka cienka, porcelanka standardowwa, porcelanka wypukła

Jeżeli klient potrafi wykonać dobrej jakości skan, który nie zmniejszy ilości szczegółów na zdjęciu, to najlepiej zamówić poprzez formularz na stronie. Jeżeli klient nie posiada skanera lub wykonanie skanu psuje jakość, wtedy najlepiej wysłać do nas zdjęcie pocztą.

Podczas montażu zalecamy używanie wyłącznie naszego silikonu, który dołączamy za darmo do każdego kolorowego zdjęcia, a dla klientów indywidualnych także do fotoceramiki czarno-białej. Prosimy postępować zgodnie z instrukcją uważając, aby woda nie dostała się pod porcelankę, bo przy zamarzaniu rozszerza się i może spowodować pęknięcia.fot. silikon montażowy do fotoceramiki dostępny w firmie Opal Fotoceramika


Przestrzeń barwna farb wykorzystywanych do fotoceramiki jest dużo węższa od zakresu barw możliwych do wydrukowania zwykłymi tonerami. Ponadto monitor generuje światło, które dodatkowo podbija nasycenie i jaskrawość barw. Więcej informacji znajdziesz w artykule „Kolory na fotoceramice”.


fot. różnice w przestrzeni barwnej w zależności od wykorzystanego zestawu farb

Nie, ponieważ wykorzystujemy specjalistyczne farby przeznaczone do ceramiki, a nasze produkty przebadane zostały w Instytucie Ceramiki i Szkła i pomyślnie przeszły wszystkie testy. Na nasze usługi udzielamy gwarancji satysfakcji, która polega na tym, że jeśli odbiorca nie jest w pełni usatysfakcjonowany z naszej pracy może porcelankę zwrócić, a my poprawimy ją wedle życzenia klienta lub odeślemy 100% jej wartości.

Jako jedyna firma fotoceramiczna w Polsce udzielamy specjalnej gwarancji satysfakcji. Według naszych najlepszych standardów, jeżeli odbiorca nie jest w pełni usatysfakcjonowany z naszej pracy, może zwrócić wszystkie nasze produkty, a my naniesiemy poprawki zgodnie z życzeniem klienta lub odeślemy 100% ich wartości.
Jeżeli nie są Państwo zadowoleni z wykonanego przez nas zdjęcie na porcelanie lub też chcą Państwo je po prostu zwrócić czy poprawić, prosimy o odesłanie fotografii nagrobkowej na adres: ul. Lema 12, 20-446 Lublin wraz z dowodem zakupu (paragon fiskalny/potwierdzenie przelewu) oraz formularzem zwrotu lub reklamacji, które dostępne są na naszej stronie.

Tak, dostarczamy przesyłki do Paczkomatów InPost!