NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Wybieramy zdjęcie dobrej jakości, tzn. wyraźne, z dużą ilością widocznych szczegółów twarzy. Jeśli zmieniamy ubranie na takie z dekoltem, warto wybrać zdjęcie, gdzie widoczna jest szyja, aby nie trzeba było jej sztucznie dorabiać. Im lepsza jakość zdjęcia wyjściowego, tym lepszy uzyskamy efekt. Więcej informacji znajdziesz w artykule "Zdjęcie dobrej jakości". Prosimy o przesyłanie zdjęć oryginalnych. Przesyłanych do nas zdjęć prosimy nie przypinać zszywaczami! Porcelankę odsyłamy wraz z oryginalnym zdjęciem pocztą. Wydruki komputerowe w zdecydowanej większości nie nadają się do wykorzystania jako zdjęcie wyjściowe do wykonania fotoceramiki. Wydruki mogą służyć jedynie do pokazania zmian, jakich życzy sobie klient. Dowiedz się więcej o poprawnym skanowaniu oraz przetwarzaniu obrazu na fotoceramikę.

Nasi klienci najczęściej wybierają standardowe porcelanki owalne w formacie 7x10 cm i 8x11 cm. Chcesz wiedzieć więcej o fotoceramice na pomnik? Zajrzyj na stronę zdjęć nagrobkowych na porcelanie na pomnik, gdzie znajdziesz wszystkie istotne informacje w jednym miejscu.

Ceny najtańszych porcelanowych zdjęć nagrobkowych na pomnik zaczynają się od 68 zł brutto dla klientów indywidualnych. Klienci biznesowi mogą uzyskać specjalne, niższe ceny dla kooperantów. Aby zamówić najtańsze zdjęcie, należy wybrać szablon "tania porcelanka czarno-biała" w naszym zamówieniu online. Ceny fotoceramiki różnią się w zależności od kształtu, rozmiaru, koloru, czy też ewentualnych dodatków takich jak złoty pasek, zmiana ubrania, czy zamówienie projektu fotoceramiki do akceptacji przed wypaleniem porcelanki. Zobacz cennik zdjęć nagrobkowych na pomnik. Wybierz cennik dla klientów indywidualnych lub dla klientów biznesowych, aby zobaczyć wszystkie ceny fotoceramiki i fotokryształów, a także dodatków i usług.

Zazwyczaj sam proces produkcyjny trwa 2-3 dni robocze. Czasami konieczny jest ponowny wypał porcelanki, dlatego należy założyć, że zdjęcie zostanie wykonane w ciągu 10 dni roboczych. Pamiętamy również, że czas dostarczenia produktu do klienta zależny jest od firm zewnętrznych. Wysyłkę obsługują obecnie Poczta Polska oraz Paczkomaty InPost. Pracujemy nad rozwojem dostępnych opcji. Aby skrócić czas realizacji, prosimy o składanie zamówień online poprzez nasz formularz.

Zachęcamy do zmiany tła na tło jednolite. Cień lub inna nierówność w tle mogą dać efekt jakby porcelanka była ubrudzona. Zmiana tła jest usługą bezpłatną.

Najlepiej dołączyć krótki opis, np. "Pan w garniturze w kratkę, patrząc na zdjęcie drugi od prawej". Możemy zrobić schematyczny szkic fotografii grupowej i na nim oznaczyć osobę; możemy zaznaczyć osobę krzyżykiem na odwrocie, aby widać było pod światło oznaczoną osobę. W przypadku fotografii cyfrowej/skanu możemy zrobić kopię zdjęcia, aby poglądowo zaznaczyć odpowiednią osobę. Pamiętamy, aby dołączyć oryginalną fotografię. Prosimy o nie zakreślanie osób na oryginalnym zdjęciu np. rysując kółko wokół głowy długopisem/ołówkiem. Więcej inofrmacji na ten temat znajdą Państwo w naszej bazie wiedzy w artykule o oznaczaniu osoby na zdjęciu grupowym.

fot. szkic schematyczny, na który jasno zaznaczamy, o którą osobę chodzi

Najważniejsze informacje to: materiał, kształt, format, kolor i ewentualne zmiany, np. zmiana profilu, tło, ubranie, pasek lub brak marginesu. Aby uniknąć nieporozumień, prosimy o składanie zamówień online poprzez nasz formularz zamówienia. Jeżeli z jakiegoś powodu jest to niemożliwe, prosimy o przesłanie do nas zamówienia drogą mailową dołączając dokładny opis zamówień, szczególnie o podanie życzeń dotyczących ewentualnej zmiany ubrania. Prosimy o podawanie numeru telefonu kontaktowego.

W przypadku, kiedy klient nie zdecyduje o konkretnych parametrach, zastrzegamy prawo do podjęcia decyzji przez grafika przygotowującego fotografię. Jeżeli nie życzą sobie Państwo drobnych korekt, prosimy o wyraźną informację. W przypadku fotoceramiki czarno-białej domyślnym tłem jest T01 (gładkie białe), w przypadku fotoceramiki kolorowej - T10 (błękitny gradient), jednak może się ono różnić w zależności od konkretnego przypadku. Zapewniamy, iż staramy się podejmować najkorzystniejsze decyzje dla uzyskania zadowalającego efektu końcowego, korzystając z naszego prawie 30-letniego doświadczenia.

Podstawowymi płytkami, które stosujemy w OPAL Fotoceramika są płytki standardowe. Na nich domyślnie wykonywane są zdjęcia. Płytki wypukłe i cienkie stosujemy na wyraźne życzenie klientów, gwarantując im największy wybór produktów na rynku. Zapoznaj się z artykułem na temat grubości porcelany nagrobkowej na pomnik.

fot. Zestawienie różnych rodzajów porcelanek.

Od lewej: porcelanka wypukła, porcelanka cienka, porcelanka standardowa

Porcelanki standardowe

Płytki standardowe (grubość ok. 7mm) - nowoczesna technologia z wykorzystaniem form prasowanych podczas produkcji zapewniają powtarzalność płytek oraz ich idealne wymiary. Płaskie porcelanki gwarantują lepsze odwzorowanie fotografii, ponieważ kolory i linie zdjęć na porcelankach standardowych są wyraźniejsze niż na porcelankach wypukłych oraz nie występuje na nich zniekształcenie sferyczne.


Porcelanki wypukłe

Płytki wypukłe (grubość 1,2 cm) - są produkowane w Polsce tradycyjną metodą wylewania płynnej porcelany do form gipsowych. Przy porcelankach wypukłych istnieje delikatna rozbieżność wymiarów, którą należy wziąć pod uwagę decydując się na zamówienie tego produktu. Kolor porcelanek wypukłych bardziej przypomina starsze, lekko kremowe płytki.


Porcelanki cienkie

Płytki cienkie (grubość 1 mm) - są wykonane z bardzo trwałej porcelany technicznej. Pomimo tego, że porcelanki te mają zaledwie 1mm grubości, nie prześwituje przez nie ciemna powierzchnia pomnika. Cienkie porcelanki wpasują się w estetykę wielu naszych klientów, szczególnie polecamy je na nagrobki o nieco bardziej nowoczesnym charakterze.

fot. Różne rodzaje porcelanek ustawione bokiem.

Od lewej: porcelanka cienka, porcelanka standardowwa, porcelanka wypukła

Najlepszym sposobem złożenia zamówienia jest skorzystanie z naszego formularza online. Gwarantuje on przejrzysty wybór paramterów, najszybszą obsługę zlecenia oraz pierwszeństwo wykonania usługi. Skorzystanie z formularza eliminuje problem niedostatecznych informacji na temat zamówienia, co oszczędza czas obsługi zamówienia. Jeżeli klient potrafi wykonać dobrej jakości skan, który nie zmniejszy ilości szczegółów na zdjęciu, to prosimy zamówić poprzez formularz na naszej stronie. Jeżeli klient nie posiada skanera lub wykonanie skanu psuje jakość, wtedy najlepiej wysłać do nas zdjęcie pocztą. W formularzu online można załączyć także zdjęcie zdjęcia, jeśli nie uda się to zrobić bez pogarszania jakości fotografii oraz szczegóły twarzy będą widoczne.

Podczas montażu zalecamy używanie wyłącznie naszego silikonu montażowego, który dołączamy za darmo do każdego kolorowego zdjęcia, a dla klientów indywidualnych także do fotoceramiki czarno-białej. Prosimy postępować zgodnie z instrukcją uważając, aby woda nie dostała się pod porcelankę, bo przy zamarzaniu rozszerza się i może spowodować pęknięcia. Porcelanki cienkie dostarczamy podklejone specjalistyczną taśmą monterską, a więc do niech silikon nie jest potrzebny.fot. silikon montażowy do fotoceramiki dostępny w firmie Opal Fotoceramika
Przestrzeń barwna farb wykorzystywanych do fotoceramiki jest dużo węższa od zakresu barw możliwych do wydrukowania zwykłymi tonerami. Ponadto monitor generuje światło, które dodatkowo podbija nasycenie i jaskrawość barw. Więcej informacji znajdziesz w artykule o kolorach na fotoceramice w naszej bazie wiedzy.


fot. różnice w przestrzeni barwnej w zależności od wykorzystanego zestawu farb

Nie, ponieważ wykorzystujemy specjalistyczne farby przeznaczone do ceramiki, a nasze produkty przebadane zostały w Instytucie Ceramiki i Szkła i pomyślnie przeszły wszystkie testy. Na nasze usługi udzielamy gwarancji satysfakcji, która polega na tym, że jeśli odbiorca nie jest w pełni usatysfakcjonowany z naszej pracy może porcelankę zwrócić, a my poprawimy ją wedle życzenia klienta lub odeślemy 100% jej wartości.

Jako jedyna firma fotoceramiczna w Polsce udzielamy specjalnej gwarancji satysfakcji. Według naszych najlepszych standardów, jeżeli odbiorca nie jest w pełni usatysfakcjonowany z naszej pracy, może zwrócić wszystkie nasze produkty, a my naniesiemy poprawki zgodnie z życzeniem klienta lub odeślemy 100% ich wartości.
Jeżeli nie są Państwo zadowoleni z wykonanego przez nas zdjęcie na porcelanie lub też chcą Państwo je po prostu zwrócić czy poprawić, prosimy o odesłanie fotografii nagrobkowej na adres: ul. Lema 12, 20-446 Lublin wraz z dowodem zakupu (paragon fiskalny/potwierdzenie przelewu) oraz formularzem zwrotu lub reklamacji, które dostępne są na naszej stronie.

Tak, dostarczamy przesyłki do Paczkomatów InPost! Zachęcamy do korzystania z tej metody dostawy, aby nasze produkty dostarły do Państwa jak najszybciej. Obecnie pracujemy nad rozszerzeniem naszej oferty sposobów dostawy.

Montaż fotokryształu nagrobkowego wykonuje się za pomocą specjalistycznej taśmy monterskiej, która jest podklejona na gotowym produkcie. Należy postępować zgodnie z instrukcją dołączoną do fotokszkła. Prosimy zwrócić uwagę na temperaturę otoczenia, która powinna być wyższa niż 5 stopni Celsjusza. Drugą istotną rzeczą jest odpowiednie przygotowanie powierzchni pomnika do montażu, czyli dokładne jej oczyszczenie i odtłuszczenie. Zachęcamy do korzystania z chusteczek oczyszczająco-ostłuszczających, które dołączamy do każdego zamówionego zdjęcia w szkle. Dodatkowe chusteczki można zakupić w naszym sklepie online. Zobacz instrukcję montażukryształowego zdjęcia nagrobkowego:
Jest wiele czynników, które wpływają na to, jaki nagrobek będzie najlepszy. Należy zapoznać się z różnymi rodzajami nagrobków, materiałów, czy styli. Najlepiej dokonać wyboru po konsultacji z wybranym zakładem kamieniarskim lub pogrzebowym. Przyczytaj więcej naszych wskazówek na temat wyboru nagrobka w tym artykule.