Zdjęcia na porcelanie to sprawdzony wybór na pomnik

Zdjęcia nagrobkowe wykonywane są farbami ceramicznymi na porcelanie. Taki sposób produkcji fotografii nagrobkowych zapewnia im trwałość oraz wysoką jakość. Fotoceramika jest gotowa do zamontowania na pomnik przy pomocy specjalistycznego silikonu.

ZAMÓW

Zdjęcia na porcelanie

Jakie zdjęcie wybrać do fotografii na porcelanie?
Zdjęcia na porcelanie wykonujemy ze zdjęcia nadesłanego przez klienta w rozdzielczości co najmniej 300 dpi, w formacie jpg, .jpeg, .tif, .bmp, .png lub z przesłanych oryginalnych zdjęć. Oryginał odsyłamy do klienta wraz z wykonaną fotografią na porcelanie.
Uwaga: Im lepsza jakość zdjęcia wyjściowego, tym lepszy efekt zdjecia nagrobkowego uzyskamy. Słabej jakości, małe zdjęcie rozciągnięte na kilkukrotnie większą powierzchnię porcelanki może okazać się niewystarczające do uzyskania oczekiwanego rezultatu.
Kształty i rozmiary zdjęć na porcelanie
Nasza szeroka oferta obejmuje przede wszystkim standardowe płytki porcelanowe, które cieszą się największą popularnością wśród klientów. Oferujemy także płytki wypukłe, które wykorzystywane są często do odtwarzania starych zdjęć porcelanowych podczas renowacji pomników. Dostępne są również nowe cienkie płytki o grubości zaledwie 1mm! Wszystkie dostępne kształty i rozmiary znajdą Państwo w naszej galerii kształtów, po wybraniu kategorii „Oferta - Produkty - Porcelana". Najchętniej wybieranym kształtem porcelanek jest owal w rozmiarach 7x10 i 8x11. Wszystkie porcelanki posiadamy w naszym magazynie od ręki, a więc zamówienie nietypowego kształtu oznacza taki sam czas realizacji jak w przypadku standardowego.
Cena zdjęcia na porcelanie
Wszystkie obowiązujące ceny wraz z dostępnymi formatami znajdą Państwo w zakładce Cennik. Jeżeli są Państwo zainteresowani współpracą biznesową, zapraszamy do kontaktu z naszym biurem w celu uzyskania oferty dla kooperantów. Jeśli chcą Państwo poznać cenę zamówienia w zależności od wybranych parametrów, zachęcamy do skorzystania z naszego formularza zamówienia, który po wybraniu głównych wytycznych, pokazuje cenę w sposób dynamiczny - zależną od zmiany wybranych parametrów.
Rodzaje porcelanek nagrobkowych
Standardowe porcelanki nagrobkowe
Porcelanki standardowe produkowane są nowoczesnymi technologiami z wykorzystaniem form prasowanych. Są nieco cieńsze i bardziej płaskie od płytek wypukłych. Sposób produkcji naszych standardowych produktów gwarantuje powtarzalność płytek oraz to, iż wymiary zostaną zachowane. W przypadku tego produktu nie ma mowy o niepewnym kształcie czy rozmiarze. Kolory i linie zdjęć na porcelankach standardowych są wyraźniejsze niż na porcelankach wypukłych. Sama płytka standardowa jest bielsza od porcelanki wypukłej, a więc efekt końcowy fotoceramiki będzie się różnił również pod tym względem. Płaskie porcelanki gwarantują lepsze odwzorowanie fotografii, ponieważ nie występuje na nich zniekształcenie sferyczne.
Porcelanki standardowe są najczęściej wybieranym rodzajem fotoceramiki. Klasyczny kształt pasuje do większości pomników. Jest to propozycja dla osób, które stawiają na ponadczasowy wygląd oraz neutralne i proste rozwiązania. To właśnie ten rodzaj porcelanek jest najczęściej spotykany na nagrobkach.
Wypukłe porcelanki nagrobkowe
Porcelanki wypukłe są produkowane w Polsce tradycyjną metodą wylewania płynnej porcelany do form gipsowych. Nie mają one dokładnego, stałego wymiaru, ponieważ wielokrotnie używane formy gipsowe zużywają się i zmieniają swoją wielkość. Przy porcelankach wypukłych delikatna rozbieżność wymiarów jest rzeczą naturalną, którą należy wziąć pod uwagę decydując się na zamówienie właśnie tego produktu. Porcelanki te wykończone są twardszą warstwą szkliwa, która sprawia, że zdjęcia nabierają niepowtarzalnego charakteru oraz efektu lekkiego zmiękczenia postaci.  Takie porcelanki najczęściej wykorzystywane są w celu renowacji starego pomnika, gdzie niektóre zdjęcia są dobrze zachowane i wymieniamy tylko wybrane. Wypukłe porcelanki stosuje się głównie ze względu na swoje wizualne podobieństwo do starych, dobrze zachowanych porcelanek - nie odbiegają od nich kształtem i grubością. Ponadto kolor porcelanek wypukłych bardziej przypomina starsze, lekko kremowe płytki. Nie jest to wadą płytek wypukłych, a ich charakterystyczną cechą. Choć niektórym osobom cieplejsze zabarwienie płytek wypukłych może nie przypaść do gustu, dla wielu osób to właśnie w odcieniu kryje się cały urok tego rodzaju fotoceramiki.
Cienkie porcelanki na pomnik
Porcelanki cienkie to najnowszy produkt w OPAL Fotoceramika. Są wykonane z bardzo trwałej porcelany technicznej. Ta nowość pozwala na jeszcze większą dowolność w aranżacji pomnika ze względu na minimalną grubość porcelanki. Pomimo tego, że porcelanki te mają zaledwie 1mm grubości, nie prześwituje przez nie nawet ciemna powierzchnia pomnika. Cienkie porcelanki wpasują się w estetykę wielu naszych klientów, szczególnie polecamy je na nagrobki o nieco bardziej nowoczesnym charakterze. 
Poszczególne płytki różnią się przede wszystkim grubością. Nasze standardowe porcelanki mają grubość ok. 7mm. Porcelanki wypukłe - ok. 1,2 cm, a porcelanki cienkie mają grubość zaledwie ok. 1 mm! Wszystkie nasze porcelanki mają wspólną podstawową cechę - są całkowicie odporne na warunki atmosferyczne. Wszystkie nasze płytki mają potwierdzoną badaniami nasiąkliwość poniżej 1%, co gwarantuje, że są zupełnie mrozoodporne. Promienie słoneczne, silne mrozy czy gwałtowne zmiany temperatur nie wpłyną negatywnie na zdjęcia na porcelanie produkcji OPAL Fotoceramika.
Instrukcja montażu fotoceramiki

Najbezpieczniejszy montaż porcelanek standardowych i wypukłych gwarantujący trwałość i odporność na warunki atmosferyczne wykorzystuje specjalistyczny silikon montażowy. W Opal Fotoceramika dołączany jest za darmo do każdego kolorowego zdjęcia. Zapraszamy do zapoznania się z instrukcją montażu fotoceramiki.

Zobacz instrukcję montażu

Porcelanki cienkie dostarczamy do Państwa podklejone specjalistyczną taśmą monterską, która zapewni minimalną grubość spoiny oraz da gwarancję trwałości.
 
 
Zapraszamy do obejrzenia naszego filmu instruktażowego obrazującego sposób w jaki należy przyczepić zdjęcie na porcelanie do płyty? Dowiesz się także, jak nakładać silikon montażowy, aby woda nie dostała się pod porcelankę.
Dlaczego zdjęcia nagrobkowe są tak trwałe i odporne?
Najważniejszymi cechami porcelanek nagrobnych Opal jest ich niska nasiąkliwość, wykorzystanie profesjonalnych i specjalistycznych tonerów ceramicznych, a także odpowiedni proces technologiczny z dobrze dobraną krzywą wypału.
Nasiąkliwość
Nasiąkliwość to innymi słowy podatność płytki porcelanowej na absorbowanie wody. Prosty test, aby sprawdzić nasiąkliwość porcelanek polega na zważeniu płytki, zanurzeniu jej w wodzie na 24h oraz ponownym jej zważeniu po upływie czasu. Jaką daje nam to informację? Przede wszystkim to, czy płytka przyjęła wodę, przez co przy zmianach temperatury na ujemne, struktura porcelany może być zagrożona pęknięciami. Dlatego tak istotne jest, aby zdjęcia nagrobkowe miały jak najmniejszą nasiąkliwość. Niektórzy producenci pokrywają całą porcelankę szkliwem, aby zminimalizować ryzyko pochłaniania wody, jednak jeśli porcelanka wyprodukowana jest w odpowiedni sposób, taki zabieg nie jest konieczny.  Opal Fotoceramika wykorzystuje płytki o nasiąkliwości poniżej 1%.
Tonery ceramiczne
Ważnym aspektem przy ocenie trwałości fotografii nagrobnych jest wykorzystanie tonerów ceramicznych, które gwarantują brak zmienności nasycenia barw. Wielokrotnie billboardy narażone na ekspozycję słoneczną bledną po kilku tygodniach. Jak to się dzieje, że porcelanki nagrobkowe nawet po wielu latach wyglądają jak nowe? To właśnie zasługa nieorganicznych tonerów ceramicznych, które przez lata nie stracą kolorów, jeśli zostały odpowiednio wtopione w szkliwo płytki.
Wypał
Porcelanki wypalane są w specjalistycznych piecach, które osiągają temperatury kilkuset stopni Celsjusza. Powodem tak wysokiej temperatury wypału jest konieczność wtopienia farby ceramicznej w szkliwo, którym pokryta jest płytka. Odpowiednio dobrana krzywa wypału gwarantuje wybłyszczenie powierzchni fotoceramiki, ale także jest gwarancją trwałości kolorów. Szkliwo zabezpiecza nasze zdjęcie poprzez zajście odpowiednich reakcji między topnikiem a tonerem.Zdjęcia na porcelanie

W Opal Fotoceramika specjalizujemy się w produkcji fotografii na porcelanie. Do ich tworzenia wykorzystujemy farby ceramiczne, które gwarantują trwałość i najwyższą jakość wykonania. Fotografie nagrobkowe są wypalane w wysokich temperaturach (kilkuset stopni). Jest to spowodowane koniecznością wtopienia farby ceramicznej w szkliwo, które pokrywa płytkę. Co najważniejsze, bez względu na warunki atmosferyczne, fotoceramika umieszczona na nagrobku latami nie straci swojej estetyki oraz piękna. Montaż gotowych fotografii w wybranym miejscu na pomniku jest niezwykle prosty - można tego dokonać za pomocą specjalistycznego silikonu, dołączonego do każdej wykonanej porcelany.

Pragniemy podkreślić, że każde zlecenie wykonywane jest przez nas indywidualnie - przykładamy do niego dużą uwagę, mając na względzie szacunek, a także uczucia osób chcących zachować bliskiego zmarłego w pamięci. Na wykonane fotografie upamiętniające Państwa bliskich oferujemy gwarancję producencką.


Profesjonalne zdjęcia nagrobkowe z krótkim czasem realizacji

W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór kształtów i formatów fotografii nagrobkowych wykonywanych na porcelanie. Możemy przygotować standardowe porcelanki nagrobkowe, ale także wypukłe, czy też cienkie. Cienkie modele mają zaledwie 1 mm grubości, jednak mimo to nie widać przez nie ciemnej powierzchni pomnika - to częsty wybór przez klientów chcących zamieścić zdjęcia na nagrobkach o bardziej nowoczesnym charakterze. Z kolei modele wypukłe znajdują się w większości na starszych pomnikach, poddanych renowacji. Dzięki tak szerokiej ofercie mogą Państwo dobrze dopasować zdjęcie na porcelanie do charakteru i stylu nagrobka. Co niezwykle istotne, sugerujemy przesłanie do nas zdjęcia osoby zmarłej w wysokiej jakości. Dzięki temu uzyskamy znacznie lepszy efekt zdjęcia naniesionego na porcelanę. Oferujemy również fachowe doradztwo w zakresie opracowania zdjęcia nagrobkowego.