Zdjęcia na porcelanie to sprawdzony wybór na pomnik

Zdjęcia nagrobkowe wykonywane są farbami ceramicznymi na porcelanie. Taki sposób produkcji fotografii nagrobkowych zapewnia im trwałość oraz wysoką jakość. Fotoceramika jest gotowa do zamontowania na pomnik przy pomocy specjalistycznego silikonu.

ZAMÓW

Rodzaje porcelanek nagrobkowych

Standardowe porcelanki

Porcelanki standardowe są najczęściej wybieranym rodzajem fotoceramiki. Klasyczny kształt pasuje do większości pomników. Jest to propozycja dla osób, które stawiają na ponadczasowy wygląd oraz neutralne i proste rozwiązania. To właśnie ten rodzaj zdjęć na porcelanie jest najczęściej spotykany na nagrobkach.
Pokaż więcej

Wypukłe porcelanki

Porcelanki wypukłe są produkowane w Polsce tradycyjną metodą wylewania płynnej porcelany do form gipsowych. Nie mają one dokładnego, stałego wymiaru. Wypukłe porcelanki stosuje się głównie ze względu na swoje wizualne podobieństwo do starych, dobrze zachowanych zdjęć na porcelanie.
Pokaż więcej

Cienkie porcelanki

Porcelanki cienkie są wykonane z bardzo trwałej porcelany technicznej. Pozwala to na jeszcze większą dowolność w aranżacji pomnika ze względu na minimalną grubość porcelanki. Mają zaledwie 1 mm grubości, jednak nie prześwituje przez nie nawet ciemna powierzchnia pomnika.
Pokaż więcej

Zdjęcia na porcelanie

Jakie zdjęcie wybrać do fotografii na porcelanie?

Im lepsza jakość zdjęcia wyjściowego, tym lepszy efekt zdjecia nagrobkowego uzyskamy. Słabej jakości, małe zdjęcie rozciągnięte na kilkukrotnie większą powierzchnię porcelanki może okazać się niewystarczające do uzyskania oczekiwanego rezultatu.

Kształty i rozmiary zdjęć na porcelanie

Najchętniej wybieranym kształtem porcelanek jest owal standardowy w rozmiarach 7x10 i 8x11. Przegląd dostępnych formatów i kształtów znajdą Państwo w katalogu PDF oraz wyszukiwarce. Kliknięcie na nazwę wybranego produktu przekierowuje do strony z aktualnymi cenami.

Cena zdjęcia na porcelanie

Cena zależna jest od wybranych parametrów, czyli materiału, formatu, kształtu, koloru i ewentualnych zmian i dodatków. Oferujemy specjalne ceny dla klientów biznesowych dostępne po założeniu konta firmowego w naszym sklepie.

Czas realizacji zamówienia

Zdjęcia na pomnik wykonujemy w przeciągu 3-4 dni roboczych. Maksymalny czas realizacji to 10 dni roboczych w przypadku konieczności naniesienia poprawek. Zdjęcia z paskami złotymi i platynowymi wykonywane są o dzień dłużej. 

Montaż fotoceramiki na pomnik

Najbezpieczniejszy montaż porcelanek standardowych i wypukłych gwarantujący trwałość i odporność na warunki atmosferyczne wykorzystuje specjalistyczny silikon montażowy. W Opal Fotoceramika dołączany jest za darmo do każdego kolorowego zdjęcia dla klientów indywidualnych.

Porcelanki cienkie dostarczamy do Państwa podklejone specjalistyczną taśmą monterską, która zapewni minimalną grubość spoiny oraz da gwarancję trwałości.

Dowiedz się więcej

Instrukcje i informacje

Zapoznaj się z naszymi podpowiedziami i szczegółami dotyczącymi zdjęć na pomnik
Aplikacja dla klientów biznesowych
Składaj zamówienia jeszcze prościej przy pomocy naszej apki! Dowiedz się więcej
Zdjęcia na porcelanie

Zdjęcia na porcelanie

W Opal Fotoceramika specjalizujemy się w produkcji fotografii na porcelanie. Do ich tworzenia wykorzystujemy farby ceramiczne, które gwarantują trwałość i najwyższą jakość wykonania. Fotografie nagrobkowe są wypalane w wysokich temperaturach (kilkuset stopni). Jest to spowodowane koniecznością wtopienia farby ceramicznej w szkliwo, które pokrywa płytkę. Co najważniejsze, bez względu na warunki atmosferyczne, fotoceramika umieszczona na nagrobku latami nie straci swojej estetyki oraz piękna. Montaż gotowych fotografii w wybranym miejscu na pomniku jest niezwykle prosty - można tego dokonać za pomocą specjalistycznego silikonu, dołączonego do każdej wykonanej porcelany.

Pragniemy podkreślić, że każde zlecenie wykonywane jest przez nas indywidualnie - przykładamy do niego dużą uwagę, mając na względzie szacunek, a także uczucia osób chcących zachować bliskiego zmarłego w pamięci. Na wykonane fotografie upamiętniające Państwa bliskich oferujemy gwarancję producencką.

Katalog PDF

Chcesz zapoznać się z całą naszą ofertą w postaci klikalnego katalogu pdf. Przeglądaj dostępne kształty fotoporcelany i fotokryształu.

Kliknięcie na nazwę wybranego artykułu przekieruje na stronę, gdzie wyświetlane są aktualne ceny.

Zobacz Katalog
Katalog PDF

Profesjonalne zdjęcia nagrobkowe z krótkim czasem realizacji

W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór kształtów i formatów fotografii nagrobkowych wykonywanych na porcelanie. Możemy przygotować standardowe porcelanki nagrobkowe, ale także wypukłe, czy też cienkie. Cienkie modele mają zaledwie 1 mm grubości, jednak mimo to nie widać przez nie ciemnej powierzchni pomnika - to częsty wybór przez klientów chcących zamieścić zdjęcia na nagrobkach o bardziej nowoczesnym charakterze. Z kolei modele wypukłe znajdują się w większości na starszych pomnikach, poddanych renowacji.

Dzięki tak szerokiej ofercie mogą Państwo dobrze dopasować zdjęcie na porcelanie do charakteru i stylu nagrobka. Co niezwykle istotne, sugerujemy przesłanie do nas zdjęcia osoby zmarłej w wysokiej jakości. Dzięki temu uzyskamy znacznie lepszy efekt zdjęcia naniesionego na porcelanę. Oferujemy również fachowe doradztwo w zakresie opracowania zdjęcia nagrobkowego.